آموزش تحقیقات بازار

دوره تحقیقات بازار

تحقیقات بازار یکی از مهمترین فعالیت‌هایی است که می‌تواند موفقیت یک کسب و کار را تضمین کند. با تحقیقات بازار شما می‌توانید دید عمیق‌تری نسبت به مشتریان خود پیدا کنید و براساس خواست و سلیقه آنها رفتار کنید، در این صورت مشتریان اطمینان بیشتری نسبت به شما خواهند داشت و از شما خرید می‌کنند. با تحقیقات بازار شما رقبای خود را به درستی میشناسید و تحلیل می‌کنید و از این طریق همیشه آماده هستید تا اقدامات لازم را در بازار انجام دهید، از طریق تحقیقات بازار شما میتوانید شرایط حاکم بر بازار فعالیت خود را بشناسید و راهکارهای مناسبی اتخاذ کنید تا بر بازار مسلط شوید و سهم بیشتری از بازار بدست بیاورید

سرفصل‌های دروه تحقیقات بازار

سرفصل‌های اصلی این دوره تحقیقات بازار به شرح زیر است

fd750ecc دوره آموزش تحقیقات بازار

تحلیل شرایط بازار

b247d8d0 دوره آموزش تحقیقات بازار

تحلیل رقبا

ef1599fb دوره آموزش تحقیقات بازار

تحلیل مشتریان

213f3abf دوره آموزش تحقیقات بازار

روش تحقیق

فرم درخواست ثبت نام دوره تحقیقات بازار

#FormSendSuccess
#FormSendError

مزیت‌های دوره تحقیقات بازار

دوره تحقیقات بازار جامعی که ما طراحی کردیم مزایای بسیاری دارد اما سه تا از مهمترین آنها عبارتند از

کاربردی

آموزش تحقیقات بازار اگر قابلیت اجرایی نداشته باشد بی ارزش است. تمام بخش‌های این دوره کاربردی و قابل اجراست به نحوی که دانش‌پژوهان بلافاصله بعد از آموزش با کمی تمرین می‌توانند از آنها بهره گیرند

مورد کاوری محور

آموزش تحقیقات بازار در صنایع گوناگون متفاوت است، تلاش ما این بوده که مفاهیم روش تحقیق و تحقیقات بازار را به صورتی ارائه دهیم که نیازهای کلی صنایع را در بربگیرد

منطبق بر نیاز ایران

آموزش تحقیقات بازار یکی از بخش‌های علوم بازاریابی است که باید منطبق بر زیست بوم ما باشد. بنابراین در این دوره تحقیقات بازار تلاش کردیم تا مفاهیم و ابزارها را با بازار ایران هماهنگ کنیم.

سوالات متداول دوره تحقیقات بازار

اینجا تلاش کردم به پرتکرارترین سوالات پاسخ بدم
این دوره 15 ساعت آموزشی است

هدف از تحقیقات بازار

 هدف اصلی یا شاید مهمترین هدف از تحقیقات بازار جمع آوری اطلاعات یه صورت سیستماتیک و تهیه گزارش با درک و شناخت کامل از بازار است که اطلاعات ضروری را در گزارشی خلاصه به سرمایه گذاران، مدیران، هیئت مدیره و دیگر بخش‌های کسب و کار برای گرفتن تصمیمات درست در سرمایه گذاری، استراتژی های شرکت، فعالیت ها و خدمات مشتریان می دهد. مو ارد حائز اهمیت در تحقیقات بازار، تغییرات صنعتی و نیاز مشتریان و احتیاجات آنها به یک محصول و نیز تغییرات در روند قانون گذاری است که از عوامل تاثیرگذار در تمرکز یک کسب کار به روی منابع و فعالیت های خود است.

روش های تبلیغات موثر برای کسب و کارها

هدف اساسی و مهم تبلیغات افزایش فروش است تا از این طریق رونق کسب و کارها اتفاق بیفتد. اما گاهی اوقات هم مدیران اهداف دیگری برای سرمایه گذاری در تبلیغات در نظر دارند. یکی از این اهداف را معرفی محصولی جدید به بازار می توان عنوان کرد. 

یکی دیگر از اهداف تبلیغات، آگاهی بخشی به جامعه هدف نسبت به کسب و کار شما است. استفاده از روش های تبلیغات موثر کمک می کند بتوانید تعداد بیشتری از افراد را با کسب و کار و یا محصول و خدمات خود آشنا سازید. بسیاری از کسب و کارهای موفق بدنبال معرفی خود به بازارهای داخلی و خارجی و جذب مشتریان بیشتر هستند. با استفاده از روش‌های تبلیغات موثر و اصولی رسیدن به این اهداف دور از انتظار نیست. کافیست از دانش و تجربه متخصصان این حوزه استفاده کنند تا بازخوردهای مناسب و کافی از تبلیغات دریافت کنند.

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار یا Market Research به فرایند جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و اطلاعات در خصوص بازار، مشتریان بالقوه، محصولات و خدمات و تاثیر آنها در بازار گفته می‌شود. در واقع تحقیقات بازار با بررسی رفتار بازار و مشتریان تلاش می‌کند تا درک درست و عمیقی از نیازها، اندازه و سهم بازار را در اختیار کسب‌وکارها قرار دهد. هدف اصلی مارکت ریسرچ ارزیابی قابلیت‌ها و پتانسیل خدمات و محصولات در بازار هدف است. این امر به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند تا تارگت مارکت امیدوارکننده‌ای را کشف کرده و نیازهای پیدا و پنهان مشتریان را درک کنند.

undefined