آموزش استارتاپ

دوره استارتاپ

امروز خیلی از افراد حتی فعالین موفق دنیای کسب و کار به دنبال راه‌اندازی یک استارتاپ هستند. اما بیشتر افراد حتی معنی و مفهوم استارتاپ و اکوسیستم نوآوری را نیز نمی‌دانند. خلق استارتاپ نیازمند آموزش است. ما باید بتوانیم نیازهای مشتریان را شناسایی کنیم و محصول خود منطبق بر نیاز مشتریان ارائه کنیم، باید تیم سازی کنیم، ایده های خلاق داشته باشیم و از همه مهمتر بتوانیم محصولات خود را به فروش برسانیم. برای همه افراد بسیار مهم است که از کجا باید سرمایه جذب کنند یا ایده و استارتاپ آنها چقدر ارزش دارد، مسائل و امور حقوقی مهم کدام‌ها هستند. اینها همه مواردی است که در این دوره استارتاپ به آنها خواهیم پرداخت.

سرفصل‌های دروه استارتاپ

سرفصل‌های اصلی این دوره استارتاپ به شرح زیر است

fd750ecc دوره آموزش استارتاپ

تیم سازی و رهبری

b247d8d0 دوره آموزش استارتاپ

انواع استارتاپ

ef1599fb دوره آموزش استارتاپ

اکوسیستم نوآوری

213f3abf دوره آموزش استارتاپ

مدیریت استارتاپ

12971601 دوره آموزش استارتاپ

ارزشگذاری

f3f47fa9 دوره آموزش استارتاپ

مذاکر و ارائه

d1e09e16 دوره آموزش استارتاپ

بازاریابی و فروش

2b040ad7 دوره آموزش استارتاپ

تحقیقات بازار

1259988d دوره آموزش استارتاپ

کلان روندها

732ea7ba دوره آموزش استارتاپ

خلاقیت و نوآوری

37a31dee دوره آموزش استارتاپ

طرح کسب و کار

779599f4 دوره آموزش استارتاپ

مدل کسب و کار

فرم درخواست ثبت نام دوره استارتاپ

#FormSendSuccess
#FormSendError

مزیت‌های دوره استارتاپ

دوره استارتاپ جامعی که ما طراحی کردیم مزایای بسیاری دارد اما سه تا از مهمترین آنها عبارتند از

کاربردی

آموزش خلق استارتاپ و توسعه آن اگر کاربردی نباشد ارزشی ندارد. این دوره کاملا کاربردی است به نحوی که کلیه مباحث قابلیت اجرایی دارند. در واقع شما مجبور به اجرا هستید چرا که بخشی از دوره است

مورد کاوری محور

پدیده شکست در دنیای استارتاپ‌ها بسیار پر تکرار است، این شکست‌ها پر از درس‌ها آموزنده است تا دست کم ما آنها را تکرار نکیم

منطبق بر نیاز ایران

مسئله‌ای بسیار مهمی است که اکوسیستم نوآوری ایران را بشناسیم، فقط در این صورت است که می‌توانیم برای خلق و رشد استارتاپ خود برنامه‌ریزی صحیح و اصولی کنیم

 سوالات متداول دوره استارتاپ

اینجا تلاش کردم به پرتکرارترین سوالات پاسخ بدم
این دوره 30 ساعت آموزشی است

تعریف استارتاپ یا استارتاپ چیست؟

استارت اپ (به انگلیسی: Start-up  یا Startup) را در فارسی به شرکت نوپا  ترجمه کرده‌اند و به‌صورت استارت آپ هم می‌نویسند. اولین چیزی که درباره استارت آپ باید بدانیم تا به چالش استارت اپ چیست وارد شویم، این است که تعریف دقیقی درباره‌ی این مفهوم وجود ندارد، اما با این وجود برای درک بهتر این کسب‌ و کار می‌توانیم بگوییم که فعالیتی اقتصادی با هدف برطرف کردن نیازهای مشتریان و رویکردی مقیاس‌پذیر و معمولا بر پایه فناوری‌های جدید است.

مهم‌ترین تفاوت استارت اپ با مدل کلاسیک کسب‌ و کار در عدم قطعیت بالایی است که ایده یا محصول جدید برای فتح بازار دارند. همچنین به این نکته باید توجه کرد که مدل استارتاپی کسب‌ و کار تنها مختص بیزینس‌های آنلاین نیست.

روش های تبلیغات موثر برای کسب و کارها

هدف اساسی و مهم تبلیغات افزایش فروش است تا از این طریق رونق کسب و کارها اتفاق بیفتد. اما گاهی اوقات هم مدیران اهداف دیگری برای سرمایه گذاری در تبلیغات در نظر دارند. یکی از این اهداف را معرفی محصولی جدید به بازار می توان عنوان کرد. 

یکی دیگر از اهداف تبلیغات، آگاهی بخشی به جامعه هدف نسبت به کسب و کار شما است. استفاده از روش های تبلیغات موثر کمک می کند بتوانید تعداد بیشتری از افراد را با کسب و کار و یا محصول و خدمات خود آشنا سازید. بسیاری از کسب و کارهای موفق بدنبال معرفی خود به بازارهای داخلی و خارجی و جذب مشتریان بیشتر هستند. با استفاده از روش‌های تبلیغات موثر و اصولی رسیدن به این اهداف دور از انتظار نیست. کافیست از دانش و تجربه متخصصان این حوزه استفاده کنند تا بازخوردهای مناسب و کافی از تبلیغات دریافت کنند.

مدل کسب و کار چیست و چگونه طراحی و تحلیل می‌شود؟

مدل کسب‌وکار طرحی از نحوه‌ی برنامه‌ریزی شرکت‌ها برای درآمدزایی از طریق محصول خود و پایگاه مشتری در بازاری خاص است

زمانی که کسب‌وکاری را راه‌اندازی می‌کنید، برنامه‌ریزی از مهم‌ترین اقداماتی است که در همان ابتدای کار باید انجام دهید. اگرچه این کار فرایندی خسته‌کننده به‌ نظر می‌رسد، باید برای تعیین این‌که چه محصول یا خدماتی را در بیزینس خود ارائه می‌دهید، مشتریان شما چه کسانی خواهند بود و از چه راهی درآمد کسب خواهید کرد، زمان بگذارید. باید یک مدل کسب‌وکار را برگزینید و در برنامه‌ریزی و تحقیقاتتان از آن استفاده کنید.

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار یا Market Research به فرایند جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و اطلاعات در خصوص بازار، مشتریان بالقوه، محصولات و خدمات و تاثیر آنها در بازار گفته می‌شود. در واقع تحقیقات بازار با بررسی رفتار بازار و مشتریان تلاش می‌کند تا درک درست و عمیقی از نیازها، اندازه و سهم بازار را در اختیار کسب‌وکارها قرار دهد. هدف اصلی مارکت ریسرچ ارزیابی قابلیت‌ها و پتانسیل خدمات و محصولات در بازار هدف است. این امر به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند تا تارگت مارکت امیدوارکننده‌ای را کشف کرده و نیازهای پیدا و پنهان مشتریان را درک کنند.

undefined